Kontakt

Raiffeisen Bank SHA
Rr.Kavajes, Nr.44
Tel. 00355 4 2381 381
Fax. 00355 4 2275 599
SWIFT SGSBALTX

Na Ndiqni

2008

26 Nov 2008

Raiffeisen Bank në Shqipëri feston hapjen e degës së 100 si dhe dhuron 100 pemë për qytetin e Tiranes

Raiffeisen Bank në Shqipëri ka inaguruar sot degën e saj të 100të. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast kanë marre pjesë Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, Ministri i Financave Ridvan Bode,... Lexo më shumë...

12 Oct 2008

Raiffeisen Bank incident ne rrugen Bardhyl

Raiffeisen Bank njofton se ne degen e Rruges Bardhyl ka hyre nje njeri i maskuar dhe me arme i cili duke kercenuar nje arketar ka mundur te rrembeje parate e gjendura ne banak.

Fatmiresisht asnje nga klientet... Lexo më shumë...

24 Sep 2008

Raiffeisen Bank incident ne Laprake

Raiffeisen Bank njofton se ne degen e Laprakes kane hyre dy njerez te maskuar dhe me arme te cilet duke kercenuar arketarin kane mundur te rrembeje parate e gjendura ne banak.

Fatmiresisht asnje nga klientet apo stafi... Lexo më shumë...

13 Sep 2008

Presidenti i Republikes i dorezon flamurin shqiptar ekipit olimpik

Raiffeisen Bank eshte Ko-Sponsor gjeneral i Komitetit Olimpik Shqiptar ne Lojrat Olimpike “Pekin 2008”. Statusi i Raiffeisen Bank si Ko- Sponsor gjeneral ne kete aktivitet te rendesishem eshte nje vleresim i vlerave dhe mbeshtetjes qe nje biznes jep per eliten... Lexo më shumë...

30 Aug 2008

Raiffeisen Leasing feston 2 vjet ne tregun shqiptar

Raiffeisen Leasing ka takuar klientet me te medhenj dhe te tjere te ftuar ne ceremonine e organizuar me rastin e dy vjetorit te saj ne treg. Ne kete ceremony kane marre pjese edhe Dieter Scheidl dhe Michael Hackl, Drejtore... Lexo më shumë...

03 Aug 2008

Raiffeisen Bank hedh ne treg kredine per Mikro biznesin

Raiffeisen Bank ka zgjeruar gamen e produkteve dhe sherbimeve bankare ne menyre qe te perfshije edhe Biznesin e vogel ose sic eshte e njohur Mikro bizneset. Duke filluar nga 1 Shtatori Raiffeisen ofron paketa dhe kredi vecanerisht te dedikuara per... Lexo më shumë...

27 Jul 2008

Raiffeisen Bank- 40 milione euro kredi KESH-it

Raiffeisen Bank ka nenshkruar nje linje kredie me kompanine KESH sh.a. gjate kesaj jave. Kredia ekuivalente ne leke e 40 millione eurove do te ndihmoje KESH-in te importoje energji nga jashte, te realizoje me sukses nje sere projektesh te... Lexo më shumë...

02 Jul 2008

Raiffeisen Bank nderohet me cmimin “Banka me e Mire” nga Euromoney

Banka me e Mire ne Shqiperi

Euromoney, revista e njohur financiare Britanike, e cila publikohet cdo muaj dhe perfshin tregjet globale bankare, financiare dhe te kapitalit, ka zgjedhur Raiffeisen Bank Sh.a. si “Banka me e Mire”... Lexo më shumë...

15 Jun 2008

KOKSH nderon Drejtorin Ekzekutiv te Raiffeisen Bank me medaljen e mirenjohjes

Ne ambjentet e “Tirana International Hotel” u organizua nje ceremoni me rastin e mbylljes se Lojerave Olimpike “Pekin 2008”, ku Shqiperia u perfaqesua me nje delegacion olimpik te perbere nga 11 sportiste. Pjesemarrja e mire dhe rezultatet e kenaqshme bene qe... Lexo më shumë...

14 Jun 2008

Sulmohet dega e Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank njofton se ne degen e Zogut te Zi ka hyre nje njeri i maskuar dhe me arme i cili duke kercenuar nje arketar ka mundur te rrembeje parate e gjendura ne banak.

Fatmiresisht asnje nga... Lexo më shumë...

13 Jun 2008

Raiffeisen Bank mbështet ‘Lojën e studentëve të Financës në Bursën e New York 2008’

Raiffeisen Bank ka qenë sponsori kryesor në aktivitetin e organizuar nga Fakulteti Ekonomik, ‘Studentët e Financës në Bursën e New York. Për më shumë se një muaj studentët e vitit të katërt dega... Lexo më shumë...

08 Jun 2008

Çmimi i Karrieres dorezohet nga Drejtori i Pergjithshem i Raiffeisen Bank, Oliver J. Whittle

Raiffeisen Bank mendoi që në ditët e nxehta të këtij sezoni veror ti dhuronte shqiptarëve dhe të huajve të pranishëm gjatë kësaj periudhe në vëndin tonë një periudhë të pasur me aktivitet kulturor.... Lexo më shumë...

25 May 2008

Raiffeisen Bank Sponsor Gjeneral i Konferences se Gjashte Kombetare Studentore

Raiffeisen Bank ka sponsorizuar per te tretin vit rradhazi Konferencen Kombetare Studentore ne kuadrin e projektit “Ekonomia Shqiptare ne fokusin e studenteve te finances”. Kete vit tema e konferences ishte: “Ndermarrjet e vogla dhe te mesme gjeneratore te zhvillimit”.... Lexo më shumë...

10 May 2008

Raiffeisen Bank mbeshtet Festivalin Evropian te Kenges 2008

Raiffeisen International Bank-Holding AG ishte sponsori kryesor i Festivalit te 53-te Evropian te Kenges 2008 qe u zhvillua ne Beograd. Kjo eshte ngjarja e trete e madhe e sponsorizuar nga Raiffeisen International pas Kampionatit Boteror te Hokejt ne Akull ne... Lexo më shumë...

01 May 2008

Raiffeisen Bank sponsor gjeneral i Forumit te Pare te Investimeve Angli-Shqiperi te organizuar ne Londer

“Shiperia eshte nje vend me potenciale te larta per investimet e huaja dhe vecanerisht ato britanike te cilat nuk jane te shumta ne vend”. Ky ka qene thelbi i thuajse te gjithe prezantimeve te bera ne Forumin e Pare... Lexo më shumë...

16 Apr 2008

Raiffeisen Bank dhe Bashkia Tirane - Iniciativa te reja per arsimin e kryeqytetit

Bashkia e Tiranës në kuadër të programeve sociale dhe edukuese, me qëllim sigurimin e ambjenteve bashkëkohore fëmijëve dhe të rinjve të qytetit zgjeron hapësirat e bashkëpunimit me një ndër institucionet... Lexo më shumë...

20 Mar 2008

Nje vit i suksesshem per Raiffeisen Leasing Sh.a ne 2007

Raiffeisen Leasing Sh.a. eshte kompani e krijuar ne Prill 2006 me aksionere Raiffeisen Bank Sh.a. qe zoteron 75% te aksioneve te saj dhe Raiffeisen Leasing International GmbH me 25% te aksioneve. Gjate 2007, Raiffeisen Leasing pati nje rritje te konsiderueshme.

... Lexo më shumë...
17 Mar 2008

Nje vit rekord per Raiffeisen-Leasing International ne 2007

Raiffeisen-Leasing International (RLI) – kompania qe zoteron rrjetin e Raiffeisen Leasing ne Evropen Qendrore dhe Lindore, ne te cilen Raiffeisen International Bank-Holding AG zoteron 75 per qind te aksioneve Raiffeisen-Leasing, Austria, u be nje nga aktoret me te rendesishem te rajonit... Lexo më shumë...

01 Mar 2008

Raiffeisen Bank - Sponsor i festivalit evropian te kenges 2008

Festivali Evropian i Kenges perfaqeson shown me te madh global krahas Lojerave Olimpike dhe Kampionatit Boteror te Futbollit. Qe prej 53 vjetesh Festivali Evropian i Kenges ka qene formati televiziv me i ndjekur me me shume se 200 milione shikues edhe... Lexo më shumë...

24 Feb 2008

Raiffeisen Bank, donacion per te prekurit e ngjarjes se Gerdecit

Raiffeisen Bank duke iu bashkuar dhimbjes te te gjithe te prekurve nga Tragjedia ne Gerdec ka vendour te beje nje donacion ne llogarine “Ndihma per te prekurit e ngjarjes Gerdec” prej 1 milion lekesh dhe ne te njejten kohe ka... Lexo më shumë...

31 Jan 2008

Global Finance: Raiffeisen Bank ‘Banka me e Mire’ ne Shqiperi

Raiffeisen Bank ne Shqiperi nderohet me cmimin ‘Banka me e Mire’ nga Global Finance per pestin vit me rradhe

Revista e mirenjohur Global Finance i dha titullin ‘Banka me e mire ne Vendet e Evropes Lindore dhe... Lexo më shumë...

09 Jan 2008

Bashkia akt-marrëveshje me “Raiffeisen Bank” për shpërndarjen e 5 000 lekëve për të gjithë të sapolindurit

Rama dhe Wright në familjen Balliu, i dorëzojnë çekun vogëlushes Dea

Bashkia e Tiranës ka nënshkruar akt-marrëveshjen me Bankën “Raiffeisen”, e cila do të kryejë shpërndarjen e fondit prej 5 000 lek... Lexo më shumë...