Kontakt

Raiffeisen Bank SHA
Rr.Kavajes, Nr.44
Tel. 00355 4 2381 381
Fax. 00355 4 2275 599
SWIFT SGSBALTX

Na Ndiqni

2009

21 Dec 2009

Raiffeisen Bank nderohet me çmimin Banka me e Mire ne Shqiperi nga The Banker

Raiffeisen Bank ne Shqiperi ka marre çmimin Banka me e Mire ne vend per vitin 2009. Eshte hera e katert qe The Banker nderon Raiffeisen Bank me kete çmimin prestigjoz.

“Ne jemi shume krenare qe revista “The Banker”... Lexo më shumë...

01 Dec 2009

Incident tek Dega nr.2 Fier

Raiffeisen Bank njofton se Dega nr. 2 ne Fier eshte grabitur sot nga dy persona te maskuar dhe me arme. Ata kane hyre ne dege duke kercenuar punonjesit e bankes dhe kane mundur te rrembejne nje sasi te vogel parash... Lexo më shumë...

15 Nov 2009

Raiffeisen Bank tani me nje Fond Pensionesh

Raiffeisen Bank ka kenaqesine te njoftoje se ajo tashme eshte pronare e Institutit Amerikan Privat te Pensioneve Suplementare i cili ka marre emrin Raiffeisen Pensions. Kompania e pensioneve, ishte e para kompani e pensioneve private vullnetare e liçensuar... Lexo më shumë...

28 Oct 2009

Raiffeisen Bank, paketë mirëseardhjeje për bebet e porsalindura

Raiffeisen Bank ka kënaqësinë të njoftojë që po mbështet një iniciativë të re për bebet e porsalindura dhe nënat e tyre të reja. Raiffeisen Bank është përfshirë në një iniciativë në shkallë komb... Lexo më shumë...

15 Oct 2009

Raiffeisen Bank sponsorizon Unionin Anglisht Foles

Raiffeisen Bank sponsorizoi aktivitetin e Unionit Anglisht Folës të organizuar nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri – Britani e Madhe. Nëpërmjet këtij aktiviteti synohej lançimi i English Speaking Union në Shqipëri si... Lexo më shumë...

03 Oct 2009

Raiffeisen Bank bashkepunim me Universitetin Bujqesor te Tiranes

Raiffeisen Bank ne vijim te projekteve te saj te sponsorizimit ne fushen e arsimit ka mbeshtetur financiarisht ndertimin e murit rrethues te Univesitetit Bujqesor te Tiranes si dhe sistemimin dhe gjelberimin e ambjenteve perreth tij.

Me kete... Lexo më shumë...

18 Sep 2009

Raiffeisen Bank merr çmimin Banka me e Mire nga Euromoney

Euromoney, revista mujore lider ne bote per bankingun global dhe tregjet financiare e te kapitalit, ka zgjedhur Raiffeisen Bank ne Shqiperi si “Banka me e Mire” ne vend per te pestin vit ne rradhe. Banka u ble nga Raiffeisen... Lexo më shumë...

17 Aug 2009

Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm dhe është i vetmi vend në Europën Juglindore me një zhvillim tepër të qëndrueshëm, me një monedhë shumë të qëndrueshme

Raiffeisen Bank ne Shqiperi festoi 5- vjetorin diten e Marte me prezencen e miqve, klienteve dhe te ftuarve te tjere. Kryeministri Sali Berisha mori pjesë, te Maten pasdite, në ceremoninë e 5 vjetorit të aktivitetit të Raiffeisen Bank në Shqip... Lexo më shumë...

30 Jul 2009

Raiffeisen Bank dhe KfW: Marreveshje per Mbeshtetjen e Garancise se Kolateralit per te lehtesuar financimin e HEC-eve te vegjel ne Shqiperi

Raiffeisen Bank ka nenshkruar sot nje marreveshje me KfW per mbeshtetje ne financimin e Hidrocentraleve te vegjel ne Shqiperi. Kjo marreveshje u nenshkrua ne emer te Raiffeisen Bank nga Z. Oliver J. Whittle, Drejtor Ekzekutiv i Raiffeisen Bank ne... Lexo më shumë...

07 Jul 2009

Presidenti Bamir Topi akordoi “Medaljen e Mirenjohjes” per Dr. Herbert Stepic e cila iu dorezua nga Sekretari i Pergjithshem i Presidences Z. Aleksander Flloko.

Sot ishte nje dite e veçante per Raiffeisen Bank kur Presidenti i vendit i akordoi Presidentit te Raiffeisen International “Medaljen e Mirenjohjes” nepermjet Sekretarit te Pergjithshem te ketij institucionit.

Ne ceremonine qe u zhvillua ne ambjentet... Lexo më shumë...

29 Jun 2009

Raiffeisen International sponsorizon Kampionatin Boteror te Hokeit ne Akull ne Zvicer

- Ne vijim te partneritetit ne Rusi ne vitin 2007
- Mundesi e mire per te forcuar marken 

Raiffeisen International Bank-Holding AG, anetar i Grupit RZB Group te kryesuar nga Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, do te marre... Lexo më shumë...

10 Jun 2009

Nje Qytetar Nje Peme , Raiffeisen Bank nderohet me medaljen e arte

Bashkia Tiranë me rastin e ditës së Tokës (22 prill) organizoi një ceremoni falënderimi për të gjithë ata individë dhe biznese që kanë kontribuar në projektin e iniciuar nga kjo bashki “Një Qytetar – Një Pemë”. Një... Lexo më shumë...

22 May 2009

Incident tek dega e Restorant Durresit

Raiffeisen Bank njofton se ne degen prane Restorant Durresit ka hyre nje njeri i maskuar dhe me arme i cili duke kercenuar nje arketar ka mundur te rrembeje parate e gjendura ne banak.

Fatmiresisht asnje nga klientet... Lexo më shumë...

27 Apr 2009

Raiffeisen Bank sponsorizon konkursin për esetë më të mira

Në sajë të bashkëpunimit shumë të mirë ndërmjet Raiffeisen Bank, shoqatës Kultura në Lëvizje dhe Universitetit Evropian të Tiranës organizuan konkursin mbarëkombëtar të eseve “Një mundësi më tepër”. Konkursi fitoi... Lexo më shumë...

02 Apr 2009

Raiffeisen Bank dhe Bashkia Tirane inaugurojne biblioteken e shkolles Aleks Buda ne Tirane

Bashkia e Tiranës në kuadër të programeve sociale dhe edukuese, me qëllim sigurimin e ambjenteve bashkëkohore fëmijëve dhe të rinjve të qytetit, zgjeron hapësirat e bashkëpunimit me një ndër institucionet... Lexo më shumë...

12 Mar 2009

Rezultate Financiare të Shkëlqyera për Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Raiffeisen International

Raiffeisen Bank në Shqipëri është e kënaqur të raportojë se 2008 ishte viti rekord në hapjen e depozitave të reja, në rritjen e kreditimit të klientëve individë dhe bizneseve dhe Banka e mbylli vitin me fitimin më... Lexo më shumë...

27 Feb 2009

Raiffeisen Bank, nje fushate jotradicionale per perdorimin e pikave te shitjes

Raiffeisen Bank vazhdon te forcoje pozicionin e saj lider ne tregun bankar shqiptar. Fokus i aktiviteteve te saj eshte pa dyshim zhvillimi i sistemeve te pagesave elektronike me qellim qe te rrise perdorimin e kartave, veçanerisht ne dyqane... Lexo më shumë...

01 Feb 2009

Raiffeisen Bank dhuron 30 000 Euro per Sektorin e Shendetesise

Raiffeisen Bank dhe Ministria e Shendetesise nenshkruan marreveshjen per dhurimin e 30 mijë eurove për blerjen e medikamenteve, kryesisht citostatikë dhe serume, në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë.

Marrëveshja u nënshkrua... Lexo më shumë...

03 Jan 2009

Raiffeisen Bank: Interesat e depozitave me te larta ne treg

- Depozitat 3 mujore ne Euro deri ne 5.6%
- Depozitat 3 mujore ne Lek deri ne 8.3%
- Interes 6 mujor per afatet e maturimit 4 dhe 5 muaj

 

Raiffeisen Bank ka hedhur ne treg oferten me te re... Lexo më shumë...