Skip to main content

Përditësimi i fundit: 19.06.2024: Kursi valutor

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valutor të përditësuar në Raiffeisen Bank.

Për shumat deri në EUR 9,999

 Lloji i monedhës
Kodi
Banka Blen
Banka Shet
  Dollar AmerikanUSD90,4096,40
  Monedha EvropianeEUR97,30103,30
  Dollar KanadezCAD65,0571,05
  Frange ZvicerianeCHF102,60108,60
  Paundi BritanikGBP115,80121,80
  Dollar AustralianAUD59,3065,30
  Korone SuedezeSEK1,9515,95
  Korone NorvegjezeNOK1,8515,85
  Korone DanezeDKK6,4520,45
  Yen JaponezJPY0,29200,8920

Për shumat EUR 10,000 - 49,999

  Dollar AmerikanUSD91,9094,90
  Monedha EvropianeEUR98,80101,80
  Dollar KanadezCAD66,5569,55
  Frange ZvicerianeCHF104,10107,10
  Paundi BritanikGBP117,30120,30
  Dollar AustralianAUD60,8063,80
  Korone SuedezeSEK1,9515,95
  Korone NorvegjezeNOK1,8515,85
  Korone DanezeDKK6,4520,45
  Yen JaponezJPY0,44200,7420

*Për klientët Individë Standart, Individë Premium dhe Biznese Mikro aplikohen kurset sipas shumave në tabela.
*Për shuma mbi 50,000 EUR ofrohet kurs preferencial.
*Për klientët Biznese Korporatë dhe SE ofrohet kurs preferencial në varësi të kërkesës.